Hanskin jäsenhankita taitaa näköjään lievästi sanottuna ontua. Jäikö aamulääkkeet ottamatta?Kehäkettu kirjoitti:Vastaus Tueskille Eurajoelta. Aika rohkeasti availet suutasi täällä,kun et näköjään mistään mitään tiedä! Tosi törkeää käytöstä lässyttää paskaa foorumilla ja haukkua,sekä epäillä muiden kerhojen asioita!Kohta 1. Mistähän päättelit,että Suomen Britti-Ford-kerholla on muka jäsenpula???(selvittäisit ensin jäsenmäärän) Kohta kaksi.Kerhomme puheenjohtaja ei todellakaan sinulle soittanut,vaan minä.Kerhon Anglia yhteyshenkilö ja kunniajäsen Hannu Tolvanen.Tehtäviini kuuluu hankkia kerhoomme lisää alan harrastajia ja jos soittelen jonkun perään ja teen niinsanottua pr:ää,niin onko se muka sinusta väärin? Kohta kolme.Epäilykseesi,että olikohan siinä arvonnassa edes palkintoa vastaan,että KYLLÄ OLI!!! (olisit lukenut tarkemmin,minkä arvonnanlapun täytit!)Kummallisia epäilijöitä ja toisten merkkikerhojen haukkujia täältäkin foorumilta löytyy!!! Olen käsittänyt,että KAIKKI harrastemerkki kerhot olisivat vähän kuin yhtä suurta perhettä,mutta nyt kyllä rupeaa sekin käsitys hieman hiipumaan.Toki ainahan joukossa on yksi mustikka mansikoiden seassa pilaamassa sadon.Se palkinto oli todellakin se mainittu hylsysarja ja sen voitti harrastaja Kellokoskelta!Onneksi arpa ei suosinut sinua,koska mitäpä rapean Rnskalaisen harrastaja tekisikään tuumaisella sarjalla,paitsi vertailisi niitä lähelle mahdollisia millikokoja!Hyvää jatkoa,koita ottaa asioista ensin selvää,äläkä tosiaan lässytä paskaa ja mollaa muita harrastekerhoja!!! Jos jäi epäselvää asiasta,soita 040-7177114 T:Hanski
Classic Motorshow
- Palloidiootti
- Viestit: 644
- Liittynyt: 01.02.2009 13:42
- Paikkakunta: Vaasa
Re: Classic Motorshow
1991 XM 24V, 1964 Peugeot 404 SL
Re: Classic Motorshow
Veikkaisin, että iltavoimajuomat on tullut otettuaPalloidiootti kirjoitti:Jäikö aamulääkkeet ottamatta?
// Harrastekäyttöautoilla aikamatkaileva nörtti
# 2CV4(6) -70 & 2CV4(6) -75 & BX 19GT -85 & CX Prestige -87 & "nelejä väärämmerkkistä"
# 2CV4(6) -70 & 2CV4(6) -75 & BX 19GT -85 & CX Prestige -87 & "nelejä väärämmerkkistä"
Re: Classic Motorshow
Jos kunniajäsen Hannu Tolvaselle ei ole vielä asia avautunut, Sitruunapatonki.fi ei ole minkään merkkikerhon, ei edes AC ry:n keskustelufoorumi. Näin ollen jokainen rekisteröitynyt käyttäjä edustaa itseään omine mielipiteineen. Nyt olet tuonut julkisuuteen ajatuksesi edustaen Suomen Britti-Ford kerho ry:tä ja hallitus varmaan kiittää.Kehäkettu kirjoitti:Tosi törkeää käytöstä lässyttää paskaa foorumilla ja haukkua,sekä epäillä muiden kerhojen asioita!
On aivan käsittämätöntä vedota ensin merkkikerhojen konsensukseen ja "yhteiseen perheeseen" ja sen jälkeen heittää sangolla:
joten Hanskin on parempi jatkossa miettiä kaksikin kertaa, mitä julkisuuteen kirjoitellaan. Tosin kun historiakin on jo tätä, niin...Kehäkettu kirjoitti: mitäpä rapean Rnskalaisen harrastaja tekisikään tuumaisella sarjalla,paitsi vertailisi niitä lähelle mahdollisia millikokoja!
http://www.suomenbrittifordkerho.net/fo ... 63054&u=41" onclick="window.open(this.href);return false;
Sitä paitsi mistään julkisesta hakukonelähteestä ei avautunut Suomen Britti-Ford kerho ry:n jäsenmäärä, joten se siitä.
2CV AZU '61 » 2CV6 '71 » Acadiane Mixta '81
Jousitus on täysin erillinen ja ainutlaatuisen pehmeä, tehden ajon yhtä miellyttäväksi
kuin missä tahansa loistoluokan autossa. (2CV-esite,1956)
Jousitus on täysin erillinen ja ainutlaatuisen pehmeä, tehden ajon yhtä miellyttäväksi
kuin missä tahansa loistoluokan autossa. (2CV-esite,1956)
Re: Classic Motorshow
Äläs nyt, mies tekee täällä arvokasta peeärrää.Palloidiootti kirjoitti:Hanskin jäsenhankita taitaa näköjään lievästi sanottuna ontua. Jäikö aamulääkkeet ottamatta?
C6 3.0 HDi ('09), C5 2.0 HDi Break ('05), CX 20 Pallas ('83)
Re: Classic Motorshow
Enpä enää ihmettele miksi tuttu myi vikkelään pois brittihoppansa 
Wanha neukkumopo & Japanialainen mopo² & Porsche & 230CE
Re: Classic Motorshow
Oliks toi Kimmo sun ottama kuva? Mistä sä niitä oikein löydät? Tahtoo kans tuollaisia kuvauskohteita.
Re: Classic Motorshow
Vähän ehkä OT, mut kovaa tekstiä tulee kyllä kuuluisalta hanskilta. http://www.youtube.com/watch?v=cctZsTa3f2Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Joo jatkakaa.
Joo jatkakaa.
Re: Classic Motorshow
En jaksanut katsoa / kuunnella kuin max 20 sek.
Re: Classic Motorshow
Tuonnehan tuli sitten tässä päivänä eräänä lisäiltyä myös sunnuntain kuvat. En vastaa kuvissa mahdollisesti esiintyvistä tuumakokoisista jäsenistä tai heidän kunniastaan.laakeri kirjoitti:http://www.citikka.info/gallery/miitit/ ... 13/Laakeri
VW Passat B7
Re: Classic Motorshow
Lisäsimpä viimein omta kuvatukset tuonne: http://www.citikka.info/gallery/miitit/ ... rshow-2013
CX 25 TRD Turbo2 Break "TummaTRD", CX 25 GTI Turbo2, XM V6 "MustaKuukka", MB EQC-22
Varalla: CX 25 Break "UA2", CX 25 GTI Turbo2, CX 25 TRD Turbo2 Break "UA"
Veturi: Discovery2
Varalla: CX 25 Break "UA2", CX 25 GTI Turbo2, CX 25 TRD Turbo2 Break "UA"
Veturi: Discovery2
Re: Classic Motorshow
Minähi pistin sinne muutaman kuvan. Koetin kahtoa sinne eri autoista otettuja, ni ei olisi vaan samoja. : )
BX 16V Mk II, BX 16V Mk I, D-Super, 2CV6 CT, C5 II 2.0 Break, C5 X7 163 HDi Tourer, C4 Cactus 130