XM.n valomuisti
Lähetetty: 17.03.2011 14:59
Onhan XM.ssä 2.0 vm-91 valomuisti,kun virran kytkee päälle mittarivalot syttyy,mutta ei mitään muita valoja,missähän mahtaa olla valomuistirele.. 
Ajovalojen rele on siinä,mutta tuossa ei taida olla ajovalojenmuistia tuontiauto Saksasta,ei ole ajovalopesureitakaan,kun kääntää valot kytkimestä syttyy vai parkit kun laittaa viran päälle syttyy ajovalot,minulla oli ZX tuotu RanskastaSitikkapuoskari kirjoitti:Oikean ajovaloumpion yläpuolella.
No eipä käynyt ilmi kysymyksestä että tuontipeli..Tapsa 550 kirjoitti:Ajovalojen rele on siinä,mutta tuossa ei taida olla ajovalojenmuistia tuontiauto Saksasta,ei ole ajovalopesureitakaan,kun kääntää valot kytkimestä syttyy vai parkit kun laittaa viran päälle syttyy ajovalot,minulla oli ZX tuotu RanskastaSitikkapuoskari kirjoitti:Oikean ajovaloumpion yläpuolella.
siitä puuttui myös ajovalomuisti ja valojenpesurit.En vaan muistanut tuota ZX.n juttua.